Steg 2 är en dag för Yoga Nidra-lärare att tillsammans dela erfarenheter, diskutera och samtala och fylla på med kunskap och inspiration. Vi ses online och varvar teori med diskussioner, praktik och egen reflektion.
Boka tidigt-rabatt: 500 kr dras av vid bokning senast 18 oktober 2023!
YOGA NIDRA FÖR OLIKA BEHOV
FÖRBEREDELSER FÖR EN YOGA NIDRA PRAKTIK
FÖRE & EFTER KLASS SOM LÄRARE
HUR FÅR MAN BOKNINGAR?
EGET UTÖVANDE/SELF CARE
Innan kursen:
Yoga Nidra: egen praktik och reflektioner 1 gång/veckan i fem veckor
Efter kursen:
Övningar i att guida Yoga Nidra
Kursen ger dig ett diplom på 15 timmar:
Kursen är godkänd av Yoga Alliance (RYS-300, YACEP) och Yoga Alliance Professionals
Yoga Nidra nivå 1 med Jennie Wadsten, Johanna Alvin, Josefin Wikström eller Melanie Cooper
ALTERNATIV:
Om du inte har gått vår steg 1-kurs så finns följande alternativ:
1) Varmt välkommen till workshopen Författa Yoga Nidra-manus. Den är öppen för alla som har gått en VALFRI Yoga Nidra-kurs: oavsett skola eller stil!
Online 16 april 2023
Online 26 november 2023
2) …eller anmäl dig till Yoga Nidra steg 1-kursen, online eller på studio.
Kommande kursdatum
Lördag 18 november 2023
09.00 – 17.00
Online (Zoom)
Boka tidigt-pris: 2400 kr
Ordinarie pris: 2900 kr
(Inkl moms 25 %)
Rabatten gäller t.o.m. 18 okt 2023
Har du sett att vi även har workshops i hur man skriver egna Yoga Nidra-manus? Den kostar bara 650 kr (!) med boka tidigt-rabatten och det går alldeles utmärkt att kombinera den med steg 2-kursen så att du får en hel helg med Yoga Nidra! (Steg 2 innehåller inte manus-skrivande så det blir inte tårta på tårta.) 🙂
Mer info:
Författa Yoga Nidra-manus: söndag 19 november 2023
Vi vet att oförutsedda händelser ibland sker i livet och vi försöker alltid att göra vårt bästa för att hållbart möta varje individ.
– Om du avbokar senast 30 dagar innan kursstart kan du flytta hela beloppet till en annan kurs, utbildning eller workshop – så du förlorar inte dina pengar!
– Detta gäller EJ vid sen avbokning: 29 dagar innan kursstart eller senare – men du kan överlåta din plats till en vän.
– Avbokning pga sjukdom:
Kursavgiften är bara återbetalningsbar vid uppvisande av läkarintyg